مقالات

متراژ آشپزخانه ملل

متراژ آشپزخانه رستوران ملل
5
(1)

متراژ آشپزخانه ملل

آیا می‌توان غذاهای ایرانی و فرنگی را در یک فضا ارئه داد،؟

حتما باید آشپزخانه ایرانی و فرنگی جدا از هم باشد؟

متراژ استاندارد یک آشپزخانه ملل چقدر است؟

 

همه‌ این سوال ها در ذهن کسی که برای اولین بار با این مسئله مواجه می‌شود هست که آیه متراژ آشپزخانه ملل چقدر است؟ و آیا می‌توان غذاهای ایرانی و فرنگی را در یک فضای مشترک آشپزخانه ارائه داد؟ یا حتما باید آشپزخانه ایرانی و فرنگی جدا از یکدیگر باشند، و آیا متراژ استاندارد یک آشپزخانه ملل چقدر است؟

ما در مقاله ایی کوتاه به صورت کلب به شما توضیح خواهیم داد که تمام این سوال ها در ذهن شما به جواب معینی برسد.

 

متراژ آشپزخانه ملل بستگی به حدود متراژ سالن های یک رستوران می‌تواند متغیر باشد یا تعداد صندلی ها و میزهایی که تعداد ظرفیت یک رستوران را مشخص می‌کند می‌تواند از حجم و متراژ آشپزخانه کم یا به آن اضافه کند ولی حدودا برای یک سالن ۸۰۰ متر مربع یک آشپزخانه م حدودا ۲۵۰ الی ۳۰۰ متری کفایت می‌کند در صورتی که از تمام قسمت ها به صورت بهینه استفاده شود

و از جانمایی مناسبی برای تجهیزات و قرار گرفتن پرسنل برای نگهداری و آماده سازی و خط طبخ صورت گیزر که در مواقع اوج کاری آن رستوران تماما پرسنل آشپزخانه با بهترین روند کاری به کار خود بدون مزاحمت در کار یکدیگر ادامه دهند ، لازم به ذکر است اگر در یک رستورانی که غذاهای ملل سرو می‌کند دو آشپزخانه یکی آشپزخانه ایرانی و دیگری آشپزخانه فرنگی به صورت جدا اما کنار یکدیگر و با دو شف جداگانه اداره شود در روند واری سرعت و نظم بیشتری خواهد بخشید ، این در صورتی است که از فضای مناسب برخوردار باشید.

برای جانمایی صحیح آشپزخانه ملل میتوانید به صورت رایگان از مجموله ما مشاوره بگیرید.

کارشناسان کارآزموده

تجهیزات رستوران ملل

 

متراژ آشپزخانه رستوران ملل

متراژ آشپزخانه رستوران ملل

زیر ساخت آشپزخانه صنعتی ایرانی و فرنگی

یکی دیگر از مسائل مهم در بدو راه اندازی رستوران حائز اهمیت است زیر ساخت تأسیساتی و انشعابات گاز ، برق ، آب ،فاضلاب ک هواکشی های صحیح و استاندارد رستوران صنعتی است.

تماما تاسیسات باید قبل از اجرا توسط تیم حرفه ایی و با تجربه طبق جانمایی تجهیزات آشپزخانه نقشه کشی شود و مورد بحث قرار گیرد ، با بهترین نوع متریال و با به صرفه ترین قیمت در جایگاه خود نسبت و قابل استفاده شود.

 

به عنوان مثال شما اگر فاضلاب آزخانه صنعتی استاندارد نداشته باشد و از قبل به منازل داخلی و خارجی نپرداخته باشید بعد از مرور زمان چاه های فاضلاب که قسمت از بدهی چربی های انباشته در مسیر رستوران باعث می‌شود که کار شمو به طور کامل مختل شود و شما درگیر بر ارائه سرویسی به مشتریانتان نشوید و اینکه فاضلاب پرشده تمام بهداشت آشپزخانه شما را زیر سوال خواهد برد ، پس حتما با مشاوران با تجربه و کار بلد در حوزه رستوران در میان بگذارید.

 

یا مثال دوم اگر شما حجم شوتینگ غذایی که از آشپزخانه خارج می‌شود را تخلیه نزنید و با توجه به باز بودن آشپزخانه یا بسته بودن یا در طبقات منفی یا مثبت بودن آن را در نظر نگیرید نمی‌توانید بگویید که از چه حجم سانتریفیوژ میتوانید استفاده کنید و این اگر حجم بالایی را بگیرد هوای سالن هارا دچار مکش می‌کند و خلع صاحب آن که در کار شما تداخل ایجاد خواهد کرد و برعکس که از مکشی با قدرت پایین استفاده کنید باعث می‌شود بخاران حاصل از چربی گریل و کباب پز و دود اضافه به داخل آشپزخانه و سالت وارد شود و این در آخر باعث نارضایتی مشتریان می‌شود که برای سپری کردن لحظه های خوب قدم به رستوران شما گذاشته اند.

پیشنهاد می‌شود با مشاوران ما جهت زیر ساخت رستوران تماس بگیرید.

مشاوره رایگان

 

آشپزخانه رستوران ملل

آشپزخانه رستوران ملل

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *