مقالات

باریستا کیست؟

باریستا کیست؟
0
(0)

به چه کسی باریستا میگویند؟

امروزه کافی شاپ های زیادی تاسیس شده اند،  که اشخاصی نوشیدنی های مختلفی سرو میکنند ، امروز در کارازموده میخواهیم به معنای باریستا پی ببریم که باریستا کیست و چه کاری انجام میدهد با مجموعه  کارازموده همراه باشید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 باریستا کیست؟

 اگر عاشق دنیا قهوه و قهوه نوشی هستید حتما بارها نام باریستا را شنیده‌اید! مي دانيد که يک فنجان اسپرسو يا يک کافه ماکياتو به خودی خود و با تنظیمات دستگاه قهوه ساز تهيه نمي شود، بلکه تمام این نوشیدنی‌ها توسط دستان ماهری که اشتياق و علاقه شديدی به قهوه و نوشیدنی‌ها دارد تهيه مي شوند.  در ادامه همراهمان باشید تا درباره باریستا و ابعاد مختلف آن بپردازیم.

“باریستا” عبارتی است که به افرادی اطلاق می‌شود که در تهیه و سرو قهوه حرفه‌ای مهارت دارند. این افراد مسئول تهیه و ارائه انواع مختلف قهوه‌ها، نوشیدنی‌های داغ و سرد مبتنی بر قهوه و سایر محصولات مشابه در کافه‌ها و رستوران‌ها هستند.

مهارت‌های یک باریستا شامل دانش در زمینه انواع دانه‌های قهوه، روش‌های خشک کردن و تازه کردن دانه‌ها، تهیه اسپرسو، قهوه فیلتر، لاته آرت و دیگر فنون تهیه قهوه می‌شود. همچنین، آنها باید در مورد تجهیزات قهوه‌سازی، ترکیبات مختلف مانند شیر و شکر، و تقنین‌های لازم برای تهیه نوشیدنی‌های مختلف آگاهی داشته باشند.

علاوه بر مهارت‌های تهیه قهوه، باریستا باید مهارت‌های بالقوه مشتری‌پذیری و مهارت‌های ارتباطی خوبی داشته باشند تا تجربه خرید مثبتی را برای مشتریان ایجاد کنند.

باریستا جادوگر کافه‌ها!!

تخصص اصلی باریستا تهیه قهوه اصیل و با کیفیت است. یک معیار مهم برای سنجش حرفه‌ای بودن باریستا میزان مهارت و توانایی او در تهیه قهوه است. درست کردن قهوه اصول و ریزه کاری‌های فراوانی دارد و یک باریستا حرفه‌ای با مطالعه، تمرین و تکرار فراوان به مهارت تهیه قهوه های حرفه‌ای دست می‌یابد.

در جواب سوال باریستا کیست شاید بهتر باشد بگوییم: باریستا جادوگر کافه‌هاست که با گرفتن و ارائه طعم‌هایی شگفت انگیز از قهوه‌های مختلف، مهمانان یک کافه را شگقت زده می‌کند.

باریستاها مسئول طیف وسیعی از وظایف هستند، از جمله:

-تهیه قهوه و نوشیدنی‌های گرم منوی کافه به صورت حرفه‌ای و تخصصی

-تهیه و آماده کردن سفارش‌ها بر اساس منوی کافه و سلایق مشتریان

-کنترل کیفیت مواد اولیه مصرفی کافه و سفارش‌هایی که به سر میز مشتریان می‌رود

-مدیریت بار و پرسنل بار (کمک باریستا، سینک من و …)

-ارائه توضیحات درباره اقلام منوی کافه و پاسخ به سوالات مشتریان درباره منو

-دم کردن قهوه: باریستاها باید بتوانند انواع نوشیدنی‌های قهوه را تهیه کنند، از جمله اسپرسو، لاته، کاپوچینو و ماکیاتو. آنها همچنین باید بتوانند تنظیمات دستگاه‌های اسپرسو خود را برای تولید فنجان قهوه‌ی کامل تنظیم کنند.

-بخار کردن شیر: باریستاها باید بتوانند شیر را برای ایجاد کف کامل برای لاته‌ها و کاپوچینو بخار کنند. آنها همچنین باید بتوانند شیر را برای ایجاد انواع کف، مانند میکروفوم و لاته آرت، بافت دهند.

-ایجاد لاته آرت: لاته آرت، هنر ایجاد طرح‌هایی روی لاته‌ها و کاپوچینو است. باریستاها باید بتوانند انواع طرح‌ها، از جمله قلب، گل و حیوانات را ایجاد کنند.

-تمیز کردن و نگهداری تجهیزات: باریستاها باید بتوانند تجهیزات خود را، از جمله دستگاه‌های اسپرسو، آسیاب‌ها و بخارکن‌های شیر، تمیز و نگهداری کنند. آنها همچنین باید بتوانند مشکلات تجهیزات خود را برطرف کنند.

-ارائه خدمات مشتری عالی: باریستاها باید بتوانند خدمات مشتری عالی به مشتریان خود ارائه دهند. این شامل مهربان و مفید بودن و توانایی پاسخگویی به سوالات در مورد نوشیدنی‌های قهوه است.

باریستاها معمولاً دارای دیپلم دبیرستان یا معادل آن هستند و برخی ممکن است دوره‌های آموزشی باریستا را گذرانده باشند. آنها همچنین ممکن است تجربه کار در صنعت خدمات غذایی داشته باشند.

باریستاها نقش مهمی در صنعت قهوه ایفا می‌کنند. آنها مسئول ایجاد فنجان قهوه‌ی کامل برای مشتریان خود هستند و باید بتوانند این کار را به سرعت و کارآمد انجام دهند. باریستاها همچنین باید بتوانند خدمات مشتری عالی ارائه دهند، زیرا اغلب اولین نقطه تماس مشتریان هستند.

در اینجا برخی از مهارت‌ها و ویژگی‌هایی که برای باریستاها مهم است آورده شده است

توجه به جزئیات: باریستاها باید بتوانند به جزئیات توجه کنند تا فنجان‌های قهوه‌ی کاملی درست کنند.

مهارت‌های خدمات مشتری: باریستاها باید بتوانند خدمات مشتری عالی به مشتریان خود ارائه دهند.

توانایی کار تحت فشار: باریستاها باید بتوانند به سرعت و کارآمد کار کنند، به ویژه در زمان‌های شلوغ.

توانایی انجام چند کار به طور همزمان: باریستاها باید بتوانند به منظور پاسخگویی به نیازهای شغل خود، چند کار را به طور همزمان انجام دهند.

توانایی یادگیری چیزهای جدید: باریستاها باید بتوانند چیزهای جدید را یاد بگیرند تا با آخرین روندهای صنعت قهوه همگام باشند.

شناخت و تسلط بر دستگاه آسیاب قهوه و نحوه کار با آن

شناخت اجزای مختلف و تسلط کامل بر نحوه کار با دستگاه اسپرسو

دم آوری قهوه‌های نسل سوم و دمی

طعم شناسی و مهارت ایجاد طعم‌های جدید

باریستا کاربلد با امکانات و قابليت‌هاي دستگاه آسیاب قهوه و دستگاه اسپرسو آشنا بوده زيرا اين دستگاه‌ها مهمترين ابزار کار او است و با این دستگاه‌ها می‌تواند قهوه‌های حرفه‌ای و با کیفیت تهیه کند.

در ادامه موضوع باریستا کیست باید اشاره کنیم که مهارت هاي يک باريستاي حرفه اي خيلي بيشتر از تهيه قهوه اسپرسو با کيفيت است. يک باريستا می‌تواند کيفيت و طعم قهوه‌های مختلف را تشخيص دهد او تخصص لازم براي ترکیب انواع قهوه بر اساس سليقه مشتري را دارد درنتیجه بهتر از هر کسی مي تواند قهوه باب ميل مشتري را به وي ارائه دهد.

یکی دیگر از مهارت‌های اصلی باریستا فوم گیری و تهيه انواع نوشيدني هاي بر پايه اسپرسو مانند کاپوچينو، لاته، ماکیاتو، موکا و … است. یک باریستای خوب به جز موارد ذکر شده تخصص و مهارت در تهيه انواع دیگر قهوه مانند: قهوه فرانسه و ترک را هم دارد.

معمولا باريستا مهارت لاته آرت یا طراحی روی قهوه و تهیه نوشیدنی‌های سرد مانند: آیس کافی‌ها، موکتل‌ها، فراپه‌ها و … را نيز دارد.

اگر به دنبال شغلی به عنوان باریستا هستید، چند کار وجود دارد که می‌توانید برای شروع انجام دهید:

دیپلم دبیرستان یا معادل آن را دریافت کنید..

دوره‌های آموزشی باریستا را بگذرانید..

تجربه کار در صنعت خدمات غذایی را کسب کنید..

با سایر باریستاها شبکه‌سازی کنید..

در رویدادهای صنعت قهوه شرکت کنید..

با پشتکار و تعهد، می‌توانید شغلی رضایت‌بخش به عنوان باریستا داشته باشید.

سخن پایانی

اولین و مهمترین نکته برای آغاز راه باریستایی، داشتن علاقه به قهوه و آدم هاست چراکه بیشترین چیزی که یک باریستا با آن در ارتباط است قهوه و آدم‌ها هستند. پس از آن علاقه و استعداد در حوزه تهیه قهوه و انواع نوشیدنی‌های گرم و سرد است. برای باریستا شدن هم نیاز به اطلاعات تخصصی و هم نیاز به آموزش و تمرین‌ عملی است.

ممنون از اینکه امروز هم با مجموعه کارازموده همراه بودید،  امیدواریم این مقاله برای شما  مفید بوده باشد و با مفهوم باریستا  اشنا شده باشید،  که کار و وضایف یک باریستا  در یک کافه و یا یک رستوران چیست.

برای مطالعه مقاله کافه بر روی این لینک کلیک کنید

تیم حرفه ایی مجموعه کارازموده برای افتتاح یک کافه و راهنمایی شما عزیزان در کنار شماست . میوانید با کارشناسان حرفه ایی ما در ارتباط باشید و به شما کمک کنند ، منتظر تماس شما عزیزان هستیم.

شماره تماس

09120089719

آدرس

تهران - اسلامشهر - میدان نماز

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *